Automation

اتوماسیون در صنعت هوانوردی

در سال‌های اخیر صنعت حمل و نقل هوایی برای ارتقاء خدمات ارائه شده، نقاط عطف بسیاری را پشت سر گذاشته است. از تجربه‌ی کابین‌های مجلل که ما را به یاد هتل‌های چند ستاره می‌اندازد تا ارائه خدمات تفریحی در طول پرواز به مشتریان، صنعت هوانوردی با پیاده سازی چندین فناوری پیشرفته تغییرات بسیاری را ایجاد کرده است.

صنعت حمل‌و‌نقل هوایی در سال‌های آینده برنامه‌هایی را برای ارائه خدمات عالی به مشتریان در نظر گرفته است. اما با توجه به تقاضای روزافزون برای سفرهای هوایی، صنعت هوانوردی در تلاش است تا فرایند حذف خلبان و برخی وظایف موجود در ایرلاین ها و فرودگاه ها در سراسر جهان تداوم یابد.

بیایید بفهمیم اتوماسیون به چه معنی است و چرا برای صنعت هواپیمایی ضروری است. اتوماسیون استفاده از سیستم ها و فناوری‌های کنترل به منظور کاهش دخالت انسان می‌باشد. در صنعت حمل و نقل هوایی ، اتوماسیون فرآیندهای مختلف در حال افزایش است. به عنوان مثال ، سیستم های کنترل ترافیک هوایی امروز کار های اتوماسیون متعددی را پشت سر می گذارند که می‌تواند شرایط آب و هوایی را تشخیص داده و احتمال برخورد و تصادف هوایی را کاهش دهد.

با معرفی فن‌آوری‌های جدید در بازار ، استفاده از رایانه، امری اجتناب ناپذیر است زیرا عملکرد بسیار خوبی در ارائه کارهای خاص ارائه می دهد. اتوماسیون نه تنها باعث بهبود فرایند انجام کار می‎شود بلکه عامل انسانی را از انجام دهنده‌ی کار به بررسی کننده خروجی تغییر میدهد. از زمان ظهور این روند جهانی، حمل‌ونقل هوایی نیز با دستی باز از اتوماسیون استقبال کرده است. امروزه در نظر گرفتن اتوماسیون در تمام شرکت های هواپیمایی برای انجام کارهای بسیار پیچیده و پویا از اهمیت خاصی برخوردار است.

اتوماسیون در فرآیندهای عملیات

آنجا که اتوماسیون به یک جنبه مهم در صنعت حمل و نقل هوایی تبدیل شده است، ارائه دهندگان خدمات هواپیمایی نیز به منظور خودکارسازی فرآیندهای خود روی فن آوری های مختلف متمرکز می شوند. زمنیه‌هایی که بیشتر خطوط هوایی برای اتوماسیون فرایند‌های آن از تکنولوژی های جدید بهره می‌برند به شرح زیر است:

عوامل انسانی

ایجاد اتوماسیون در صنعت حمل و نقل هوایی سر و صدای زیادی به همراه داشته، یک تیم تحقیقاتی کلیه‌ی فرایندهایی که انسان در آن دخالت دارد را تجزیه و تحلیل می‌کنند. با توجه به این نکته ، آنها شروع به اجرای اتوماسیون در فرایندها کرده اند. رایج ترین سیستم اتوماسیون در صنعت حمل و نقل هوایی ، خلبان اتوماتیک است. این تیم وظایف خلبانان را مشخص و برای سهولت انجام آن تلاش زیادی کردند.

دلیلی وجود دارد که شرکتهای هواپیمایی توجه زیادی به خلبانان دارند، چرا که وظیفه‌ی آنها، کنترل و نظارت بر کلیه‌ی موارد مربوط به موتورها یا سیستمهای کنترلی و همچنین پرواز با اطمینان و کارآمد می باشد. نتایج حاکی از آن است كه پرواز به روش سنتی برای مدت طولانی باعث فرسوده‌گی شده و می تواند به موقعیتهای خطرناک و حتی کشنده منجر شود.

از این رو ، رویکردی جدید به منظور خودکارسازی سیستم ها ایجاد شد. سیستم های اتوماتیک خلبان این امکان را برای خلبانان فراهم می کند که پروازی آسان و راحت را تجربه کنند، زیرا با حداقل مداخله انسانی پرواز را کنترل می‌کند.

یکی دیگر از سیستم های اتوماسیون باورنکردنی، auto-throttles است. این سیستم دریچه گاز را به صورت اتوماتیک کنترل و نیروی رانش ایجاد شده از موتورها را با جریان سوخت مدیریت می‌کند. همچنین به طور خودکار پارامترهای موتورها را مشخص و قدرت موتورها را در هر شرایطی کنترل می کند.

با مطالعه‌ی عوامل انسانی، کاهش حجم کار و سایر خستگی‌ها، انگیزه اصلی اجرای اتوماسیون است. یک نمونه از این موارد ، پرواز 3407 Colgan Air است ، که در سال 2009 سقوط کرد. جدا از این ، باعث افزایش بهره وری هر یک از افراد مرتبط با صنعت هواپیمایی می شود.

خلبان و رابط های خلبان

در اکثر تحقیقات آمده است که سیستم حمل و نقل امروزی نقص عمده ای در خلبان و سیستم رابط رایانه ای  وجود دارد. مشکلی که بسیاری از موارد را ایجاد می کند شامل تکثیر حالت کنترل در سیستم های مدرن است ، به ویژه هنگامی که پرواز توسط سیستم خلبان خودکار کنترل می شود.

در روند فعلی، امکانات بسیاری برای خودکارسازی سیستم های هشدار دهنده در پرواز وجود دارد. به عنوان مثال ، پروازهای Aeromexico در حال حاضر مجهز به سیستم های هشدار دهنده خودکار می باشند. این سیستم های هشدار دهنده در پرواز می توانند به خلبان در نظارت و بررسی هواپیما کمک کنند. به عنوان مثال ، خلبانان می توانند سیستم هیدرولیک ، سیستم الکتریکی و غیره را مستقیماً از کابین خلبان خود کنترل کنند.

FMS یا سیستم مدیریت پرواز

اتوماسیون با کنترل سیستم های مدیریت پرواز هواپیما نقش اساسی در صنعت هواپیمایی دارد. FMS یک سیستم تخصصی شگفت انگیز است که قابلیت اتوماسیون بیشتر کارهای خلبانان، مهماندارها حین پرواز و روی زمین را دارد. این امر به طور گسترده ای  روی کار مهندسان پرواز یا ناوبری ها با کاهش حجم کاری تأثیر گذاشته است. بسیاری از مشاغل مانند تعیین موقعیت پرواز ، مدیریت سنسورها و کارهای بسیار بیشتری با استفاده از FMS به صورت خودکار انجام شده است.

FMS بیشتر توسط خلبانان از طریق CDU (واحد کنترل صفحه نمایش) درون کابین خلبان کنترل می شود. CDU از یک صفحه نمایش کوچک و یک صفحه لمسی استفاده می کند که کنترل را برای خلبانان یا کنترلرها آسان می کند.

مزایای اجرای ابزارها و برنامه های خودکار در پروازها

مزایای زیادی وجود دارد که ارائه دهندگان خدمات هواپیمایی از آن بهره می برند. برخی از بهترین مزایا به شرح زیر است:

آگاهی بهتر از وضعیت

با کم شدن مشارکت انسان و بهره گیری از اتوماسیون در صنعت حمل و نقل هوایی ، احتمال بروز خطاها نیز به طور قابل توجهی کمتر می شود. این بدان معنی است که سیستم ها می توانند آگاهی بهتری در مورد موضعیت هواپیما در فازهای مختلف پروازی داشته باشند. این امر احتمال برخوردهای هوای ، تصادفات ، پرواز در مسیر اشتباه و موارد دیگر را کاهش می دهد.

هزینه عملیاتی کمتر

از آنجا که بیشتر کارها توسط سیستم های رایانه ای انجام می شود ، هزینه عملیاتی تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. با کنترل رایانه هایی که بیشتر کارها را انجام می دهند ، از ناوبری هواپیما گرفته تا مدیریت سرعت، مسافرین نیز سفر مطلوبی را تجربه میکنند. کارآمدی این سیستم، سود زیادی را برای ارائه دهندگان خدمات هواپیمایی به همراه داشته و به تدریج هزینه عملیاتی را کاهش می دهد.

KUKA Aerospace