electric plane

هواپیمای الکتریکی آینده حمل و نقل هوایی

در صورتی که فردا، تا دوماه آینده و یا تا یکسال بعد پرواز خواهید کرد، به  احتمال بسیار زیاد پرواز شما توسط هواپیمای الکتریکی نخواهد بود. اما از طرف دیگر، شما باید این واقعیت را در نظر بگیرید که آسمان الکتریکی آینده‌ی صنعت هوانوردی خواهد بود. اگر چه به کندی اما با تمرکز صنعت هوانوردی برای توسعه‌ی این تکنولوژی، پرواز با هواپیمای الکتریکی دور از انتظار نیست. یک مثال عالی، EasyJet و همکاری آن با Wright-Electric برای ساخت یک هواپیمای الکتریکی است. این نشان می‌دهد که نه تنها تولید کنندگان به دنبال تحقق بخشیدن پرواز الکتریکی هستند بلکه ایرلاین‌ها نیز در تلاش‌اند به این مهم دست یابند. بنابراین از خودمان این سؤال را می پرسیم که چرا؟

خوب ، بدون تأخیر بیشتر ، 5 دلیل مهم برای الکتریکی بودن پرواز بعدی شما در اینجا ذکر شده است:

خانواده حمل و نقل

هر یک از اعضای بخش حمل و نقل مثل اتومبیل، کامیون، کشتی و قطار به سمت انرژی الکتریکی پیش می‌روند. تعداد بیشتری از کشورها فروش اتومبیل های بنزینی را در تاریخی مشخص، ممنوع اعلام کرده اند و در صورتی که بخواهید با خودروی بنزینی خود وارد شهر شوید مالیات سنگینی در انتظار شماست. تسلا در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اتومبیل الکتریکی بوده و مدل 3 این خودرو فروش چشمگیری در ایالات متحده داشته است. این بلند پروازی، تسلا را به صنعت هوانوردی کشانده و در حال توسعه تاکسی پرنده به منظور جابجایی مسافر در فواصل کوتاه می‌باشد.

حمل و نقل دریایی نیز در حال تغییر است و بسیاری از شرکت‌ها متعهد شده‌اند که آلودگی خود را کاهش دهند. کشورهای اسکاندیناوی در حال حاضر استفاده از کشتی‌های تمام الکتریکی را برای انتقال مسافر و اتومبیل در مسافت های کوتاه شروع کرده‌اند. حمل و نقل بار نیز سهمی در این تغییرات داشته و بزرگترین شرکت‌های این حوزه در سراسر جهان قول داده‌اند نه تنها انتشارCO2  خود را کاهش، بلکه برای حذف کامل آن احتمام بورزند. و خب قطارهای برقی نیز مدت زمان طولانی است که در حوزه مسافربری در حال فعالیت هستند.

فناوری پرواز الکتریکی

اگرچه فناوری باتری در این دنیا چیز جدیدی نیست، اما استفاده از آن در حمل و نقل تجاری جدید محسوب می شود. هر شیوه حمل و نقل به آرامی به سمت الکتریسیته تغییر می‌یابد، چرا که هزینه‌ی تمام شده‌ی استفاده از باتری‌ها رو به کاهش و این فناوری همچنان در حال رشد می‌باشد. اتومبیل‌ها نمونه‌ای کامل از این امر هستند. وسایل نقلیه الکتریکی سهم بازار خود را در جهان افزایش می دهند. در حال حاضر چند هواپیمای الکتریکی مثلPipistrel Alpha Electro  ساخته شده‌اند که در ایالات متحده مجوز دارد همچنین شاهد سهم نسبتاً بالایی از پروازهای انجام شده با آن بودیم. بنابراین ، با پیشرفت و ارزان تر شدن فناوری باتری ، مطمئناً شاهد هواپیماهای الکتریکی بیشتر و بیشتری در هوا خواهیم بود.

خطوط هوایی الکتریکی

از آنجا که موتور هواپیمای الکتریکی به قطعات مکانیکی بسیار کمتری احتیاج دارند ، هزینه‌ی تعمیر و نگهداری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به جای استفاده از سوخت ، هواپیماها با برق شارژ می‌شوند که بسیار ارزانتر از سوخت هواپیما است. اثرات منفی افزایش قیمت سوخت را می‌توان در حال حاضر مشاهده کرد. بسیاری از ایرلاین ها به دلیل آن ورشکسته شده‌اند و یا مشکلات مالی دارند. به همین منظور شرکت‌های هواپیمایی در راستای کاهش هزینه‌های خود علاقه‌ی زیادی به قابلیت‌ها و امکان پرواز الکتریکی داشته و در حد توان سعی در حذف هزینه‌های سوخت دارند.

رقابت توسعه دهنده‌گان

نه تنها استارت آپ هایی مانند WrightElectric یا Zunum Aero  در حال ساختن اولین هواپیمای الکتریکی کاربردی خود هستند، غول های صنعت هوانوردی مانند Airbus  و Boeing نیز به دنبال سرمایه گذاری و توسعه‌ی هواپیماهای الکتریکی می باشند. Boeing که با JetBlue همکاری می کند، در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی در Zunum Aero انجام داده است. این شرکت وعده‌‌ی ساخت یک جت خصوصی با ظرفیت 6 تا 12 مسافر و طی مسافت 1.127 کیلومتر (یا 700 مایل) را داده است. Zunum Aero قصد دارد اولین ZA10 را در سال 2022 تحویل دهد. یک شرکت جت خصوصی نیز 100 فروند از این هواپیما را سفارش داده است.

Airbus E-fanX
Wright-Electric

در کنار تلاش‌های شرکت بوئینگ، ایرباس نیز امید زیادی به Airbus E-Fan دارد. با وجود اینکه در سال ۲۰۱۷ این پروژه کنسل شد، اما ایرباس تسلیم نشد. این هواپیما در سال 2015 موفق به عبور از کانال انگلیس شد، اما E-Fan  کوچک و دارای ۲ تا ۴ سرنشین می باشد، به همین دلیل ایرباس  فاز تولید را شروع نکرد. در واقع ایرباس به منظور تمرکز روی یک جت منطقه ای کاملا الکتریکی به نام Airbus E-fanX پروژه را لغو کرد. ایرباس قصد دارد تست پرواز E-Fan X با همکاری رولزرویس و زیمنس  در سال ۲۰۲۰ و یکسال بعد اولین پرواز رسمی خود را انجام دهد. اما واقعیت این است که ایرباس و بوئینگ تنها نیستند. شرکت های نوپا مانند Eviation Alice ،Wright Electric ، Ampaire وJoby Aviation نیز در حال توسعه هواپیماهای الکتریکی خود هستند. با این امید که صنعت هوانوردی در آینده‌ی نزدیک به این تکنولوژی مهم دست یابد.

سیاره زمین

آخرین و مهمترین دلیل، سیاره خودمان است. با تغییر رفتار انسانها در چند دهه‌ی اخیر و مشکلاتی که به طبع آن پیش آمده است، دانشمندان هشدار می دهند که باید رویکردی جدیدی برای ادامه حیات اتخاذ شود. از این رو سرمایه گذاری در فناوری‎هایی که می تواند باعث کاهش آلودگی و اتکا به سوخت فسیلی شود، ضروری است. فکر کنم شما هم مثل من قصد عزیمت به مریخ را نداشته باشید؟ حداقل از آنچه که شنیدیم، در آنجا کاملاً سرد است! و شرایط مناسبی برای حیات وجود ندارد. با توجه به این نکات ، فکر می کنم کاملاً واضح است که تغییر برای آینده قطعی است. تغییر عادات مصرفی، و روی آوردن به راه حل های پایدارتر و سازگار با محیط زیست، مسئولیت تک تک ماست. صرفه جویی در سیاره‌ی ما در حال حاضر برای ما و همچنین نسل های آینده بسیار مهم است.